top of page
Tło kolor.png

Medytacja

Naukowcy o medytacji

Neurobiolodzy odkrywają i mierzą dzisiaj to, co osoby medytujące doświadczają od tysięcy lat.

 

Podczas medytacji mózg widocznie się zmienia.

Po kilku tygodniach codziennej medytacji zaobserwowano np.: nowe połączenia w mózgu, które mogą świadczyć o zmianie nawyków i ograniczających przekonań, lepszą komunikację między prawą i lewą półkula, czy zmniejszenie się ośrodka strachu w mózgu!

Co jeszcze zyskujesz dzięki regularnej medytacji?

 1. Obniża się Twój poziom stresu

 2. Popełniasz mniej błędów

 3. Porpawia się Twoja jakość snu

 4. Możesz krócej spać

 5. Masz więcej energii

 6. Masz motywację i widzisz cel (wiesz co chcesz osiągnąć)

 7. Budujesz lepsze relacje

 8. Twoje życie seksulane jest lepsze

 9. System odpowrnościowy jest silniejszy

 10. Życie zaczyna płynąc bez wysiłku – okazje same przychodzą

 11. Wzrasta Twoje poczucie radości

 12. Czujesz siłę sprawczą – wewnętrzną moc

 13. Produktywość jest większa

 14. I jeszcze więcej!...

Dołącz do naszej grupy medytacyjnej na fb, gdzie nauczysz się jak medytować z przyjemnością :)

Medytacja - czyli...

minimum wysiłku, maksiumum efektu

Bez względu na to, czy Twoje dzieci krzyczą w drugim pokoju, czy samochody robią hałas za oknem, nadal możesz medytować.

Nie staraj się być jak mnich, który spędza cały dzień na medytacji, siedzi nieporuszony i zagłębia się w siebie. Potrafi on osiągnąć taki stan skupinia i spokoju, ponieważ zajmuje się tym na co dzień. Ty masz inne obowiązki - i potrzebujesz wejść w stan medytacji inaczej niż robi to zawodowy mnich....

Twój mózg/umysł myśli - taka jest jego rola, nie staraj się tego zmieniać, bo to tak jakby starać się, by Twoje serce przestało bić. Pozwól, aby każdy organ Twojego ciała robił to do czego został stworzony :)

Medytacja to bycie obecnym i świadomym. Nic więcej.

Medytacja to umiejętność, której można się nauczyć (tak jak uczysz się chodzić, czytać, pisać, itp.).

Podczas naszej wspólnej medytacji skupiamy się na tym, co potrzeba, by minimalnym wysiłkiem osiągnąć dla siebie maksymalne efekty.

Korzystamy z afirmacji, mantr, wizualizacji, wchodząc w stan wysokich wibracji, otwierając serce i aktywując prawo przyciągania.

Wystarczy nawet 15min dziennie, codziennie, by poczuć różnicę :)

Medytacja a Relaksacja

Często słyszę od ludzi, że nie medytują, bo relaksują się w inny sposób na przykład gotując, pijąc wino, biegając, ćwicząc itp.

Ale medytacja to nie relaksacja! - Relaksacja to znalezienie relaksu teraz. - Medytacja to usunięcie stresu z przeszłości.

Stres, kumuluje się w ciele przez całe Twoje życie, przestajesz go zauważać, bo się do niego przyzwyczajasz. Kumulowanie stresu to jak nakładanie na siebie kolejnego płaszcza - i tak chodzimy codziennie przygnieceni dziesiątkami płaszczy i kurtek zimowych. Nosimy ten ciężar i sobie jakoś radzimy. Ale pomyśl jak mógłbyś się poczuć, gdyś te płaszcze z siebie zrzucił...

Podam kolejny przykład:

Relaksacja (gotowanie, bieganie, itp.) to jak umycie stóp przed pójściem spać. :)

A odpowiednio wykonana medytacja to jak prysznic dla Twojego ciała... 

Aby zachować odpowiedni poziom higieny, trzeba brać taki mentalny prysznic codziennie, tak jak codziennie myjesz swoje ciało pod prysznicem. :)

Najlepsza wersja Ciebie

Wielu ludzi subcesu, na przykład w świecie biznsu, codziennie medytuje.

Nie dlatego, że maja za dużo czasu i nie wiedzą co z nim zrobić :) Ale dlatego, że zauważyli, że dzięki medytacji ich życie staje się lepsze. są bardziej wydajni, mają więcej czasu wolnego, bo ich produktywność wzrasta, przyciągają dobre okazje i dobrych ludzi i dosłownie projektują swoje życie.

Dzięki medytacji, czyli Twojemu skupieniu na TU i TERAZ, pobudzasz swoją intuicję. Do głosu dochodzi serce. Ponieważ znajdują się w nim komórki nerwowe (tak jak w Twojej głowie!), może ono porozumiewać się z Twoim mózgiem.

Twoje serce analizuje, czuje i rozumie, a wsłuchując się w nie wiesz jakie życie będzie dla Ciebie idealne.

W serii medytacyjnej dotyczącej Projektowania Życia przechodzimy przez 12 obszarów Twojego życia i projektujesz je zgodnie ze swoimi potrzebami i intuicją - widzisz to, co dla Ciebie dobre. Dzięki prawu przyciągania sprawiasz, że cała Twoja projekcja może stać się rzeczywistością!

#Miłości więcej ...

#All We Need Is Love

Miłość romantyczna, rodzica do dziecka, miłość kochanków... wszędzie jej pełno - w mediach, książkach, reklamach. Ta "miłość" jest też pełna szalejących emocji, smutku, roczarowań, czasem nienawiści... a skoro tak, to nie może być prawdziwą miłością, która podobno jest cierpliwa, łaskawa, bez zazdrości.... zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Miłość to nie związek z kimś, Miłość to TY! Ty jesteś źródłem Miłości. :)

Przeciwieństwem Miłości nie jest nienawiść, ale Strach. A Strach jest wynikiem braku wiedzy (o sobie, a tym samym o świecie).

Aby pozbyć się strachu - pracujesz nad wejrzeniem w siebie, poznaniem siebie. I tak wzrasta poziom Twojej miłości... bezwarunkowej.

A kiedy kochasz siebie BEZWARUNKOWO, widzisz siebie w oczach drugiej osoby. Rozumiesz, że jesteś połączony ze wszystkimi, że istniejesz, bo inni istnieją. To jest prawdziwa Miłość.

Kiedy kochasz siebie bezwarunkowo, otwiera się Twoje serce, akceptujesz każde istnienie i szanujesz jego odmienność, ale też rozumiesz, że pomimo unikalnych cech każdego człowieka, jesteście jednością. Zalewa Cię fala błogości i spokoju. Stajesz się świadomy, Masz wiedzę. Strach (który wynika jedynie z braku wiedzy) odchodzi. Znasz i czujesz odpowiedzi, bo one są zawsze w Tobie, czujesz się częścią zbiorowej świadomości.

Twoje serce wie, co jest prawdą, a Twoje czyny przynoszą dobre rezultaty.

Im bardziej znasz i rozumiesz siebie, tym więcej miłości i mniej strachu,

MIŁOŚĆ TO WIEDZA, TWOJA OBECNOŚĆ, ŚWIADOMOŚĆ.

Dzięki medytacji podnosisz swój poziom wibracji, bezwarunkowej miłości. Czy to nie jest piękne?!

bottom of page